ENF-8XX kodlu Açılması/Kapatılması Kesinleşen Seçmeli Dersler (2020/2021 Bahar Yarıyılı)

Açılması Kesinleşen ENF-8XX kodlu Üniversite Ortak Seçmeli dersleri
ENF-807  Web Tasarım ve Programlama (2+0 Lisans Öğrencileri için Seçmeli-Uzaktan Eğitim)
ENF-813  Bilişim Teknolojileri ve Uygulamaları (2+0 Lisans Öğrencileri için Seçmeli-Uzaktan Eğitim) 
ENF-814 Bilişim Teknolojileri ve Uygulamaları (2+0 Ön Lisans Öğrencileri için Seçmeli-Uzaktan Eğitim) 

olarak öğrenci bilgi sistemi üzerinde görülebilmektedir. Açılması kesinleşen UOS dersleri üniversitemiz senatosunca belirlenen kontenjan koşulunu sağlamıştır.

ENF-8XX kodlu açılması kesinleşen uzaktan eğitim dersleri eğitim-öğretimin başladığı ilk hafta itibariyle her hafta Cuma günlerinde ve ders programında belirtilen saatte başlayacaktır. Ders programları ve ders işleyiş esaslarıyla ilgili son durum https://obs.sdu.edu.tr ve https://enformatik.sdu.edu.tr adreslerinden takip edilmelidir.

Dersleri seçen öğrencilerimiz https://obs.sdu.edu.tr adresinden uzaktan öğretim derslerinde tanımlı platformları kullanarak derslere erişebileceklerdir. Dersleri seçen öğrenciler derslerle ilgili tüm soru ve sorunları için ders öğretim elemanlarıyla resmi epostaları üzerinden haberleşebilir, canlı derslere katılabilirler.  

 

Kapatılması Kesinleşen ENF-8XX kodlu Üniversite Ortak Seçmeli dersleri
ENF-805        Programlama Temelleri (2+0 Lisans Öğrencileri için Seçmeli-Uzaktan Eğitim)
ENF-809        Temel Bilgisayar Ağları (2+0 Lisans Öğrencileri için Seçmeli- Uzaktan Eğitim)
ENF-812        Matlab ve Programlama (2+0 Lisans Öğrencileri için Seçmeli-Uzaktan Eğitim)
Üniversitemiz senatosunca belirlenen UOS dersleri kontenjan koşulunu sağlayamadığından kapatılması kesinleşmiştir.

 

Önemli Hatırlatma 1:

ENF-8XX kodlu açılmayan dersleri (ENF-805, ENF-809, ENF-812) seçen öğrenciler ve/veya hatalı seçim yaparak ders seçen öğrenciler (örneğin fakülte öğrencisi ENF-813 seçmesi gerekirken meslek yüksek okulunda okutulan ENF-814 seçebilmektedir) Ekle/Sil süreçleri içerisinde üniversite genelinde açılması kesinleşen dersleri seçmeleri gerekmektedir.  

 

Önemli Hatırlatma 2:

Önceki yıllarda ENF151 kodlu Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı (Ön Lisans Öğrencileri İçin), ENF-803 kodlu Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı (Lisans Öğrencileri İçin Seçmeli) derslerini alan ancak kaldırılan bu derslerin sınavlarına girmek isteyen öğrenciler veya kontenjan koşulunu sağlamadığından açılmayan ENF-8XX kodlu derslerini geçmiş yıllarda alarak başarısız olan veya not yükseltmek için seçen öğrenciler için sınav şubeleri oluşturularak gerekli tanımlamalar yapılacaktır. Bu durumda olan öğrencilerimiz https://obs.sdu.edu.tr adresinden uzaktan öğretim derslerinde tanımlanacak ders öğretim elemanlarıyla ders ve sınavlarla ilgili tüm soru ve sorunları için resmi epostaları üzerinden haberleşebilirler.  

 

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

 

Şubat 2021

Süleyman Demirel Üniversitesi

Enformatik Bölüm Başkanlığı

 

Yayın Tarihi: 22/02/2021
Okunma Sayısı: 122